Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFREDATA GİRİYOR

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFREDATA GİRİYOR

Sayın Bakanımız  Ziya SELÇUK,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK ve Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU, "İş Sağlığı ve Güvenliğinin Eğitime Entegrasyonu Protokolü" imza törenine katıldı.

Önce sağlığım ve güvenliğim!

Bakan Selçuk, konuşmasında "Bütün çocuklarımızın ´önce sağlığım ve güvenliğim´ demesi bizim amaçlarımız arasında. Biz öğretmenler aslında iş sağlığı ve güvenliği açısından belki de en önemli mesleklerden birini icra ediyoruz. Çünkü evlatlarımızın ve öğretmenlerimizin öğrenme ortamlarındaki sağlığı ve güvenliği hassasiyetle üzerinde durmamız gereken bir konu" olduğunu belirtti.

Önce sağlığım ve güvenliğim!

Millî Eğitim Bakanlığının iş sağlığı ve güvenliği alanında kamu yönetimi anlayışıyla öncü ve rol model uygulamaları hayata geçirmeye gayret ettiğini belirten Selçuk, "Eğitim ortamlarımızın, okullarımızın, sınıflarımızın çok daha sağlıklı ve güvenli olması bu anlamda çalışmalarımızın başında yer almaktadır. Eğitim-öğretim ortamlarının sağlık ve güvenlik şartlarını ulusal ve uluslararası standartlara uygun hale getirmek konusundaki çabalarımız da devam ediyor" dedi.

Tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde ilk yardımcı eğitim hizmetlerinin oluşturulduğunu ve bunların geliştirilmesi çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Bakan Selçuk, protokolle sağlıklı ve güvenli okul yaşamı için birlikte bir çalışmanın gerçekleştirildiğini ifade etti. Protokolün etki analizlerinin de yapılmasının önemine vurgu yapan Selçuk, çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

Konuşmaların ardından "İş Sağlığı ve Güvenliği Protokolü" Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından imzalandı.

İmza töreninin ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001:2007) belgesi almaya hak kazanan okulların müdürlerine belgeleri verildi.

Bursa Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001:2007) belgesi almaya hak kazandı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001:2007) belgesi almaya hak kazanan okullarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

11-01-2019

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.