Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İnsan ve Tabiat Temalı "Zamanı Durduranlar'' Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

İnsan ve Tabiat Temalı

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde düzenlenen İnsan ve Tabiat temalı "Zamanı Durduranlar" Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Millî Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu'nda, Bakan yardımcılarımız; Kemal ŞAMLIOĞLU, Nazif YILMAZ, Celile Eren ÖKTEN, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ, Genel Müdürler ve daire başkanları, etkinlik yürütme kurulu, yarışma jürisi, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Meslek lisesi öğrencilerinin yaratıcılığını, tabiat duyarlılığını ve toplumsal farkındalıklarını ortaya koyduğu yarışmada il birincisi olan 47 eser ödül töreninin ardından sergilendi.

Yarışma sonucunda; Türkiye birincisi, İstanbul Sancaktepe Şehit Yüzbaşı Yusuf Kenan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Senanur KURAL, Türkiye ikincisi, Konya Seydişehir Saliha - Mehmet Ulaşan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Onur Alp KIRKAŞ, Türkiye üçüncüsü, Bursa Mustafakemalpaşa Nilüfer Hatun Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Ela Nur TEKER olurken mansiyon derecesi Adapazarı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İnas ATHER olarak Değerlendirme Komisyonu üyeleri Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selvihan KILIÇ ATEŞ, Dekan yardımcısı Doç. Dr. Duygu SABANCILAR IŞTIN, Grafik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serdar YILMAZ, BASAF Başkanı Osman Sipahi ve T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğretmeni Pelin TOKTAŞ tarafından belirlendi.

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, gençlerin meslekî ve teknik becerilerini geliştirerek topluma katkı sağladıklarını ifade etti. Ayrıca Adaletten Bilişime, Denizcilikten El Sanatlarına, Gıda Teknolojilerinden Gazeteciliğe, Endüstriyel Otomasyon Teknolojilerinden Moda Tasarım Teknolojilerine, Raylı Sistem Teknolojilerinden Sağlık Hizmetlerine, Havacılık ve Uzay Teknolojilerinden Uçak Bakımına kadar birçok farklı alanda, "BEN HER YERDE VARIM" anlayışıyla Meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarında eğitim-öğretim gören öğrencilerimizin varlığının hissedildiğinin vurgusunu yaptı. Ahilik anlayışını temel kabul eden, toplumsal değerlerle bütünleşmiş, meslekî ve teknik becerileri yüksek, etik perspektif ile birlikte aynı zamanda sanat ve estetik anlayışı gelişmiş toplum fertlerini meslekî eğitim yoluyla yetiştirebileceğini ifade eden Ali KARAGÖZ, meslekî eğitime olan duyarlılığın ve millî ahlak anlayışının korunması kararlılığının sürdürüleceğini vurguladı.

Daha sonra konuşmasını yapan Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, meslekî eğitimin her platformda, sosyal bilimlerden fen bilimlerine, musikiden eğitimin her alanında "ben de varım" formasyonuyla var olduğunu vurguladı.  Eğitimde üretim, üretimde eğitim anlayışıyla meslekî eğitimin adım adım daha ileriye taşındığını ifade etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Bakan Yardımcıları; Celile Eren ÖKTEN, Nazif YILMAZ, Kemal ŞAMLIOĞLU ve Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ tarafından takdim edilirken; meslekî eğitimin sanat ve estetik kavramlarıyla olan bağına ve bu alandaki derinliğine dikkat çekildi.

26-04-202426-04-202426-04-202426-04-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.