Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İMEP 2. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

İMEP 2. Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği FRIT fonu ile desteklenen Türkiye'de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı (İMEP) 2.Yönlendirme Komitesi Toplantısı 26 Mayıs 2021 tarihinde dijital platformda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmaları Cumhurbaşkanı Yardımcılığı FRIT Ofisi adına Koordinatör Özlem Sıla TALAY, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Sekreter Vekili Çetin DEMİRKAZIK, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Vekili Dr. Recep ALTIN, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu FRIT Bölümü Başkan Yardımcısı Dimitrina KARAYOTOVA, Expertise France İstikrar ve Dayanıklılık Bölümü Başkanı Laurent MARION tarafından gerçekleştirildi.

Expertise France Ekip Lideri Dr. Fatma ÖZDEMİR ULUÇ'un programa yönelik ilerlemeleri ve geleceğe yönelik planlamaları konu alan sunumunun ardından, EDUSER'den İMEP Modül Lideri  ve Saha Koordinatörü İzzet ÇEVİK çıraklık eğitimine yönlendirme çabalarını anlattı ve erişim çalışmaları konusunda güncel bilgi paylaştı.

Soru cevap bölümünden sonra genel değerlendirmede katılımcı kurumlar ile yerel işbirliğine yönelik çağrı yapılarak toplantı sona erdi.

28-05-202128-05-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.