Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

İHKİB İNOVATİF FİKİR MARATONU YARIŞMASI TAMAMLANDI, ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

İHKİB İNOVATİF FİKİR MARATONU YARIŞMASI TAMAMLANDI, ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği işbirliğiyle ''İHKİB İnovatif Fikir Maratonu Yarışması", mesleki ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, kalite standartlarının yükseltilmesi, bu alanda farkındalık oluşturarak meslek eğitimi alan gençlerin; eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, tasarım odaklı düşünme metodolojisini kullanarak inovatif fikirler çıkaran, bu fikirleri iş modeli geliştirerek ürün ve hizmete dönüştürebilen, girişimci bakış açısı ve marka oluşturma becerisine sahip, rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ve bu yönde geleceklerini planlamalarına katkıda bulunmak amacıyla, 01 Ekim 2020 -28 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Moda Tasarım Teknolojileri alanı başta olmak üzere Tekstil Teknolojileri, Pazarlama ve Perakende, Grafik ve Fotoğrafçılık, El Sanatları Teknolojisi gibi alanlarda eğitim gören öğrenciler arasında gerçekleştirilen yarışma, online olarak zoom meeting üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Fikir maratonuna, İstanbul ilinde moda tasarım teknolojileri alanı bulunan 54 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören 415 öğrenci 5'erli gruplar halinde toplamda 83 takımla katılmıştır. 3 aşamadan oluşan maraton sonunda çevirim içi yapılan ve jüri değerlendirmesi sonucunda ödül almaya hak kazanan 6 takım belirlenmiştir.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak, başından beri maratona katılım sağlayarak emek veren tüm öğrencilerimizi ve özellikle dereceye giren geleceğin girişimcisi öğrencilerimizi kutlarız. Ayrıca yarışmada görev alan yürütme komitesine, yarışma çalışma grubuna, jüri üyelerine, öğrencilerimizi yüreklendiren ve rehber olan moderatörlere, mentörlere, koordinatör öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ödül Alan Okullarımız

İlçe

Okul

Proje

Ödül

FATİH

Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aura

1. LİK ÖDÜLÜ

 

ŞİŞLİ

 

Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Fibermay

2. LİK ÖDÜLÜ

 

KARTAL

 

Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Modrop

 

3. LÜK ÖDÜLÜ

 

ÜSKÜDAR

Üsküdar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Apak

Ayakkabım Temiz Kuru Temizleme

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

KAĞITHANE

 

İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Seasd

Sanal Etiketli Akıllı Stil Danışmanı"

 

EN İYİ TAKIM ÖDÜLÜ

AVCILAR

Haydar Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Düborteks / Yeşil Üretim

EN İYİ TAKIM ÖDÜLÜ

09-03-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.