Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Meslekî ve Teknik Eğitimde 2024 Yılı Kültür ve Sanat Yolculuğu tüm hızıyla devam ediyor...

Meslekî ve Teknik Eğitimde 2024 Yılı Kültür ve Sanat Yolculuğu tüm hızıyla devam ediyor...

"Anadolu'nun Özünden Sözüne Söyleşi" dizisi Türkiye genelinde farklı illerimizde meslekî ve teknik eğitim öğrenci ve öğretmenlerini alanında önde gelen isimler ile buluşturmayı amaçlayan bir programdır. İlki Nabi AVCI'nın katılımlarıyla "İletişim ve Empati" konu başlığıyla gerçekleşen "Anadolu'nun Özünden Sözüne Söyleşi" dizisinin bu ay ikincisi Çankaya Borsa İstanbul Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN'in teşrifleriyle "Sağlıklı Yaşam ve Alışkanlıklar" konulu söyleşi ile gerçekleşti.

            "Sağlıklı Yaşam ve Alışkanlıklar"

Program bu ay Yeşilay haftasını da kapsayacak şekilde "Sağlıklı Yaşam ve Alışkanlıklar" üzerine gerçekleşti. Programa, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Daire Başkanları, yöneticiler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            İnsan yaşamının hem ruhen hem de bedenen ne kadar önemli olduğunu, mutluluğun insanın kendisine koyduğu hedeflere ulaşmak için çalışmayla artacağı ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için nelere daha çok ihtiyaç duyulduğuna değinen Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN, öğrencilere sağlıklı yaşam ve alışkanlıklar konusunda örnekler verdi.

            Her ay farklı konu başlığı ve alanında uzman isimleri öğrenci ve öğretmenler ile buluşturmayı amaçlayan " Anadolu'nun Özünden Sözüne Söyleşi" dizisi mart ayı içerisinde yeni konuklarını misafir etmeye devam edecektir.

09-03-202409-03-202409-03-202409-03-202409-03-202409-03-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.