Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

METEK III Projesi 6. Yönlendirme Kurulu Toplantısı Ankara'da Gerçekleştirildi.

METEK III Projesi 6. Yönlendirme Kurulu Toplantısı Ankara'da Gerçekleştirildi.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu (METEK III), 6. Yönlendirme Kurulu toplantısı 25 Ocak 2024 tarihinde Ankara'da düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ'ün Başkanlığında düzenlenen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Ersoy GÜNAY, AB Türkiye Delegasyonu temsilcisi Mustafa BALCI, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları Mustafa GÜNAY ve Muzaffer AYDIN ile ilgili kamu kurum/kuruluşları ve uluslararası kurum temsilcileri de katılım sağladı.

Programda konuşma yapan Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ konuşmalarında eğitim ve öğretim sisteminin ekonomik ve sosyal kalkınmada kilit bir rol oynadığına, ülkemizin istihdam oranlarını artırmaya yönelik Bakanlık ve Genel Müdürlük olarak çok paydaşlı bir yaklaşımın benimsendiğini belirterek mesleki eğitimde kat edilen adımlar, uygulanan projeler ve yapılan yatırımların, güçlenen mesleki ve teknik eğitimin Türkiye ekonomisine katkı sağlayarak önemli bir katma değer oluşturduğuna vurgu yaptı.

Proje kapsamında Temmuz- Aralık 2023 dönemi başta olmak üzere yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği toplantı proje ve mesleki eğitime ilişkin soru-cevap oturumunun ardından sona erdi.

25-01-202425-01-202425-01-202425-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.