Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal ŞAMLIOĞLU, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah GÜNER'in Katılımı ile Samsun'da Sektörel İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal ŞAMLIOĞLU, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah GÜNER'in Katılımı ile Samsun'da Sektörel İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal ŞAMLIOĞLU, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah GÜNER, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Murat GÜLŞEN bir dizi temasta bulunmak üzere Samsun iline ziyarette bulundu.  

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet programlarına ilk olarak Samsun Valisi Orhan TAVLI'yı makamında ziyaret ile başladı. Ziyaret sonrasında Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen sektörel iş birliği toplantısına katılım sağlandı. Sektörel İş Birliği toplantısına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal ŞAMLIOĞLU ile birlikte Samsun Valisi  Orhan TAVLI, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü  Fethullah GÜNER, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz ÜNAL, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Murat GÜLŞEN, İl Millî Eğitim Müdürü Murat AĞAR ve il/ilçe yöneticileri, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, meslekî ve teknik eğitim okul müdürleri ile alan şefleri de katılım sağladı.  

Gerçekleşen toplantıda iş dünyası ve meslek örgütleri temsilcileri ile mesleki eğitimde iş birliğine yönelik fikir alışverişinde bulunuldu. Sektörün insan kaynağı ihtiyaçları, meslek liseleriyle iş birliği modelleri ve istihdamın artırılması için görüş ve öneriler alındı.

Programın devamında Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Murat AĞAR'ın Samsun ilinde yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetleri ve projeler hakkında bilgi verdiği İl Değerlendirme toplantısına geçildi.

23-01-202423-01-202423-01-202423-01-202423-01-202423-01-202423-01-202423-01-202423-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.