Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakan Yardımcılarımız Mesleki Beceri Etkinliklerine Katıldı

Bakan Yardımcılarımız Mesleki Beceri Etkinliklerine Katıldı

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında tüm illerde düzenlenen etkinliklere Bakan Yardımcılarımız Sayın Sadri ŞENSOY ve Sayın Nazif YILMAZ katılım sağladı. "Mesleki Eğitim Öğretim ve Yeşil Dönüşüm" teması çerçevesinde organize edilen Avrupa Mesleki Beceriler Haftasında mesleki ve teknik eğitime yönelik olarak farkındalık oluşturmak amacıyla kurum ve kuruluşlar, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve sektör katılımıyla İl Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından düzenlenen büyük çaplı etkinlikler büyük ilgi görüyor. Bakan Yardımcımız Sayın Sadri ŞENSOY Antalya'da, Sayın Nazif YILMAZ ise Siirt'te düzenlenen fuarları ziyaret etti.

Siirt'te Güres Caddesi üzerinde halka açık olarak düzenlenen Mesleki Eğitim ve Yeşil Dönüşüm adlı mesleki eğitim tanıtım fuarında ildeki tüm mesleki eğitim kurumlarının stantları Sayın Nazif YILMAZ tarafından ziyaret edildi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan YILMAZ, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek fuarın mesleki eğitime yönelik farkındalık oluşturacağını belirtti.

Antalya'da 26 Mayıs tarihinde Dokumapark'ta açılışı yapılan ve halka açık olarak düzenlenen fuarı ziyaret eden Sayın Sadri ŞENSOY yaptığı konuşmada, Antalya'da meslek ve teknik eğitim fuarını gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Ortaya konulan ürünlerin bu ülke için çok kıymetli olduğunu vurgulayan Şensoy, "Bireylerin ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda eğitim almayı temel gaye edinen eğitim sistemimizde, global dünyada bu amacı gerçekleştirmenin en önemli aracı olarak mesleki ve teknik eğitimin kullanılması gerekliliği artık kanıtlanmış bir gerçektir." dedi.

27-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.