Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

"Mesleki Eğitim Merkezlerinin Öğretim Programları Güncelleme Çalışması Antalya'da Yapıldı."Mesleki Eğitim Kurulu'nun 31. toplantısı kapsamında Mesleki Eğitim Merkezlerinin bünyesine alınan alanların öğretim programlarında güncelleme çalışması yapıldı. Yapılan bu güncelleme çalışmalarında gelişen iş teknolojileri ve sektörün talepleri dikkate alındı. Alan uzmanları ile sektör temsilcilerinin işbirliğiyle 33 alanda 181 dalın öğretim programları hazırlandı.  

Uygulamaya dayalı geliştirilen yeni çerçeve öğretim programlarında, öğrenciler derslerin bir kısmını mesleki eğitim merkezlerinde yüz yüze alırken bir kısmını da işletmede işbaşı eğitim yolu ile alabilecekler. Mesleki Eğitim Merkezlerinde mesleki eğitim alan öğrenciler, fark derslerini verdikten sonra ustalık ve kalfalık belgesinin yanında meslek lisesi diplomasına da sahip olabilecekler. Öğrenci ve işyeri tabanlı güncellenen yeni öğretim programı ile hem sektörün hem de öğrencilerin talepleri karşılanabilecek.

Antalya'da yapılan güncelleme çalışmasının açılış toplantısını Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL yaptı. Daire Başkanı M. Salih CANBAL yaptığı açılış konuşmasında, Mesleki Eğitim Merkezlerinin öneminin giderek arttığını belirtip bu güncelleme çalışması ile sektörün yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması konusunda ciddi ilerlemenin olacağını söyledi.

Çalışmanın kapanış konuşmasını yapan İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, yapılan bu çalışmaların çok değerli olduğunu söyleyerek mesleki eğitimin ilerlemesi konusunda çaba gösteren tüm katılımcılara teşekkür etti.

02-04-202102-04-202102-04-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.