Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Meslek Liselilerden TEKNOFEST'te Bir Birincilik Daha

Meslek Liselilerden  TEKNOFEST'te Bir Birincilik Daha

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen ve bu yıl 16-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST(Havacılık,  Uzay ve Teknoloji Festivali)  2020 kapsamında Gaziantep'te TÜBİTAK ve T3 Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen Liseler Arası İHA yarışmasına katılan Meslek lisesi genç yetenekler, geliştirdikleri İHA ile önemli bir başarıya imza attı.

Malatya Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 2 öğrenci ve 2 öğretmen rehberliğinde, geliştirdikleri İnsansız Hava Aracı (İHA) ile TEKNOFEST  kapsamında Gaziantep'te düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Liseler Arası İHA-Sabit Kanat Kategorisinde yarışan
öğrencilerimiz Ramazan BEYTEKİN ve Emrah TAN ile Danışman öğretmenleri Hakan ARAS ve Sorumlu öğretmenleri Mehmet BOZDAĞ, birlikte geliştirdikleri İHA ile ilk aşamada söz konusu kategoride başvuru yapan 291 takım arasından 79 başarılı takım arasına girerek yarışma finallerine katılmaya hak kazandı.

 

İHA'larıyla Sabit kanat kategorisinde ilk turda 39 saniye, ikinci turda 8 metre ile hedefi vurarak en iyi dereceyi yapan genç yetenekler Türkiye birincisi oldu.

Teknofest Birincisi olan Meslek lisemiz 27.09.2020 Tarihinde Gaziantep' de düzenlenecek ödül töreninde Okulumuzun ödülü 27 Eylül Pazar günü Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek törende Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilecektir.  

Tüm ekibi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.