Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENTAŞ) Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENTAŞ) Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanarak yürürlüğe girmiştir.
Genel Müdürlüğümüz ile Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENTAŞ) Arasında  İş Birliği Protokolü İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile GENTAŞ işbirliğinde, Bolu ili Mengen ilçesinde mesleki eğitim merkezi açılması, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı alanında öğretmenler ile öğrencilerin yeterliliklerinin artırılması için mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirilmek amacı ile Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Protokol kapsamında;

Mesleki eğitim merkezi açılması, meslek derslerinin GENTAŞ uzmanları tarafından ve/veya koordinasyonunda verilmesi, alan/dal öğretmenlerine, MEB ile ortaklaşa belirlenecek takvim ve programa göre, GENTAŞ'nın belirlediği atölye/laboratuvarlarda hizmet içi eğitimi/iş başı eğitimin düzenlenmesi, alan/dal öğrencilerinin işletmelerde beceri eğitimi/staj uygulamalarını, GENTAŞ atölye/laboratuvarlarında yapmaları,mesleki ve teknik eğitime yönelik etkinlikler (kariyer günü, rehberlik, yarışma, gezi vb.) ve farkındalık faaliyetleri düzenlenmesi, ilgili alanların geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yeni teknolojilere dayalı olarak Bolu ili Mengen ilçesinde açılan okulun atölye ve laboratuvarlarının desteklenmesi,her öğretim yılında 5 (beş) öğrenciye aylık 250 TL başarı bursu verilmesi, GENTAŞ'ın bünyesinde imkanlar dahilinde okulun mezunlarının istihdamına öncelik verilmesi, GENTAŞ'ın fabrika ve tesislerine teknik gezi ve izleme ziyaretleri sağlanması,faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Protokol 3 yıl süre ile yürürlükte kalacaktır. 

27-01-202027-01-2020

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.