Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Mesleki Eğitim İşbirliğince Hibe Edilen Makinelerin Teslim Töreni

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri İmalatçıları Derneği (İSDER) ile Genel Müdürlüğümüz arasında yapılan protokolle Malatya Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine hibe edilen makinelerin teslim töreni gerçekleştirildi.
Mesleki Eğitim İşbirliğince Hibe Edilen Makinelerin Teslim Töreni

İş makineleri sektörünün ihtiyaç duyduğu, yeni teknolojileri bilen ve uygulayan teknik insan gücünü yetiştirmek üzere, mesleki ve teknik eğitim okulu ve kurumları bünyesindeki Motorlu Araçlar Teknolojisi alanına sektörün ihtiyacına uygun olarak teknolojik gelişmelerin aktarılmasına ilişkin Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri İmalatçıları Derneği (İSDER) arasında 19.09.2013 tarihinde mesleki eğitim iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında Malatya Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Bölümü İş Makinaları Dalı laboratuarına İSDER üyesi Still Arser Firması vasıtasıyla LPG Forklift hibe edilmiştir. Teslim töreni Genel Müdürlüğümüz Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü, Malatya İlçe Milli Eğitim Müdürü, İSDER’i temsilen İş Geliştirme Sorumlusu, Still Arser firması adına İş Geliştirme Sorumlusu, Finans Direktörü ve Bölge Satış Yöneticisinin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. Törenin açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali TATLI; okula yapılan bu yardımların mesleki eğitim için çok önemli olduğunu söyleyerek, kazananın sektör olacağının altını çizdiler. Still Arser firması adına Sayın İlker ÜNAL, İSDER tarafından kendilerine ulaşan forklift talebini karşılamaktan memnuniyet duyduklarını ve 2016 yılında üyesi oldukları İSDER’in yürüttüğü mesleki eğitim projelerine destek vereceklerini açıkladı. Törenin sonunda, forkliftin anahtarı Still Arser firması tarafından İş Makinaları Dalı Şefine teslim edilerek, desteklerinden dolayı ayrıca İSDER ve Still Arser firmasına plaket takdim edildi.

01-02-201601-02-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.