Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE) Projesi Kapanış Toplantısı

Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE) Projesi Kapanış Toplantısı

2014-2020 yıllarında yürütülen Erasmus+ Programı kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak sunulan ve 260 meslek dersi öğretmeninin 4 hafta süre ile yurtdışında öğretmenlik ve sektörel anlamda mesleki gelişimini hedefleyen “Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE)” projesi 12 alanda 22 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklık kurularak uygulanmıştır.

Proje Kapsamında; Meslek dersi öğretmenlerinin; eğitmenlik becerisine yönelik AB standartlarındaki uygulamaları görerek mesleki becerilerin öğrencilere nasıl aktarılacağının gözlemlenmesini sağlamak, AB ülkelerindeki meslek okullarının idare, işleyiş, sektör işbirliği gibi konularda gözlem yapma imkânı sunmak, sektör deneyimi ile alanlarına yönelik gelişmeleri gözlemleyerek iş ortamında tecrübe edinmelerini sağlamak hedeflenmiştir.

 Söz konusu projenin kapanış ve yaygınlaştırılmasına yönelik 21 Nisan 2016 tarihinde Ankara Green Park Otel’de, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri  GÜLAY’ın 22 İl Milli Eğitim Müdürü ve projeye katılan öğretmenlerimize hitabı ile kapanış ve yaygınlaştırma toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Ulusal Ajans, Almanya ve İtalya proje ortakları ile 22 İl Milli Eğitim Müdürü ve projeye katılan öğretmenlerimiz katılım sağlamıştır.

21-04-201621-04-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.