Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Hatay'a Dev Avrupa Birliği Projesi

Hatay'a Dev Avrupa Birliği Projesi

İskenderun İskenderun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde Bakanlığımıza Bağlı   Akredite Bölgesel İş Hijyeni Ölçüm İstasyonu Kurulumu İçin Büyük  A.B Hibe Proje Sözleşmesi İmzalandı.

Hibe Projesi İle İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İSG Laboratuvarı Kurulacak, Tüm Çevre İllere Hizmet Edecek, projeyle Bölgemizdeki  büyük ortaklarımızla beraber oluşturulacak iş sağlığı ve  güvenliği kültürü ile iş sağlığı ve güvenliğinden kaynaklı ölümlerin azalmasına katkı sağlanacaktır.

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında hazırlamış olduğu 178.000,00 ?  bütçeli "Safe Job, Safe Future" isimli projesi kabul edilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile proje sözleşmesi imzalanmıştır.

Proje Eş-başvuru sahipleri İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Özçelik-iş Sendikası olmakla birlikte; proje kapsamında belirlenen işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri; okul öğretmenleri ve işletme yetkililerinin de aralarında bulunacağı 16 kişi ile yurtdışı teknik inceleme ziyareti; İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde oluşturulacak olan laboratuvar ile Hatay'da bulunan meslek liselerinde iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yapılacaktır. Proje sonunda "İSG Kültürü" konulu el kitapçığı ve dijital içerik hazırlanarak ilgili paydaşlara ulaştırılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü desteği ile akreditasyonu gerçekleştirilecek olan iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı Bakanlığımızın bölgedeki ilk ve tek iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı olacaktır. Proje sonrası süreçte de Hatay başta olmak üzere Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde faaliyetini sürdürecek, Bakanlığımız adına iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetler ile çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizini gerçekleştirmeye devam edecektir. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.