Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Çalıştayı

Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin sorunları Ankara Çankaya Güzel Sanatlar Lisesinde konuşuldu.
Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Çalıştayı

 

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne devredilen 82 Güzel Sanatlar Lisesi ve 74 Spor Lisesi müdürlerinin katılımı ile Ankara Çankaya Güzel Sanatlar Lisesi’nde bir çalıştay gerçekleştirildi.

31 Ekim Çarşamba günü yapılan toplantı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU’nun Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Liselilerinin önemine değindiği konuşmaları ile başladı.

NUMANOĞLU, konuşmasında “İnsanlık tarihi kadar eski kavramlar olan sanat ve spor, kültürel mirasın en önemli parçalarındandır. Her iki uğraş da, topluma değer katmakta ve toplumun sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Aynı zamanda sanat ve spor, ülkenin uluslararası alandaki tanıtımı ve evrensel ilişkileri açısından da güçlü bir araçtır. Bu aracın güçlü kılınması ise, her türlü eğitim faaliyeti ile desteklenmesine bağlıdır.” şeklinde devam etti.

Sanat ve sporun eğitim sistemimiz açısından önemini, 2023 Eğitim Vizyonu ile ilişkilendiren Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU konuşmasını; “Bu çalıştay kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin “Nitelikli İnsan, Güçlü Toplum” için vazgeçilmez olan kültür, sanat ve sporun alanlarında eğitimin gelişmesi açısından son derece kıymetli buluyoruz.”  ifadeleri ile tamamladı.

Toplantıda; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul GEÇGİL, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf ÇİDEM, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Recep ALTIN, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur ÇETİN, Kalite Geliştirme Daire Başkanı İsmail GÜLER, tarafından yapılan konuşmalarda; başkanlıkların görev alanına giren konularda bilgilendirmeler yaptı.

Okul müdürleri tarafından Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile ilgili dile getirilen sorunlar ve çözüm önerileri ele alınarak toplantı tamamlandı.

Çalıştayda dile getirilen hususlara ilişkin hazırlanacak bir rapor Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde değerlendirmeye alınacaktır.

01-11-201801-11-201801-11-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.