Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, Senegal heyetini makamında kabul etti

Senegal Hükümeti temsilcileri, ülkemizin mesleki ve teknik eğitimdeki tecrübelerinden yararlanmak için Genel Müdürlüğümüze ziyarette bulundu. 
Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, Senegal heyetini makamında kabul etti

Senegal Hükümeti temsilcileri Genel Müdürümüzü makamında ziyaret etti. Heyet, Giyim Üretim Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanlarında hizmet sektöründe yer alacak nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi konusunda mesleki ve teknik eğitim alanında iki ülke arasındaki iş birliğini güçlendirmek istediklerini ifade etti. Senegal Cumhurbaşkanı ve Eğitim Bakanı adına teşekkürlerini ileterek yapılacak iş birliklerinin ülkeleri birbirine yakınlaştıracağını ve çalışmaların en kısa zamanda somut olarak hayata geçirilmesi konusundaki dileklerini sundular.

 

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY ise görüşlerini “Biz yedi yüz yıllık güçlü bir devletiz. Ülkemizde 15 Temmuz’da bir darbe girişiminde bulunuldu ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde, güçlü ekonomimiz, teknik güce sahip olmamız, birlik ve beraberliğe inanan vatandaşlarımız sayesinde ülkemizde darbe yapılamayacağı tüm dünyaya ispat edildi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) vasıtasıyla birçok ülkeye destek veriyoruz, bilgimizi dünya insanlarıyla paylaşıyoruz. Senegal’in, özellikle mesleki ve teknik eğitimin önemini algılamış olması iyi bir gelişme. Atölye donatımı için gerekli olan incelemelerin yapılması, Senegalli öğrencilere ülkemizde staj imkanının sağlanması, hayat boyu öğrenme kapsamında işsiz yetişkinlere meslek edindirme kurslarının düzenlenmesi için altyapı oluşturulması ve öğretmenlerin eğitimi konularında iş birliği yapılabilir.” şeklinde ifade etti.

01-11-201601-11-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.