Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, Samsun ilinde sektör temsilcileri ile bir araya gelmiştir

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, Samsun ilinde sektör temsilcileri ile bir araya gelmiştir

Genel Müdürümüz Sn. Osman Nuri GÜLAY, Genel Müdürlüğümüze bağlı mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarında faaliyet gösteren Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanı uygulamasının yoğun olduğu Samsun ilinde eğitim ile istihdam ilişkisini güçlendirmek ve sektörün görüş ve önerilerini almak amacıyla ilgili sektör temsilcileri ile bir araya gelmiştir.

Meslekî ve teknik eğitimin geliştirilmesi kapsamında planlanan toplantıya, Mesleki ve Teknik Eğitim Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul GEÇGİL, Samsun il Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, Samsun Organize Sanayi Müdürü Hakan TÜTÜNCÜOĞLU, Samsun Sanayi Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AYDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile sektör temsilcileri katılım sağlamıştır. Toplantıda, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN Samsun ilindeki meslekî ve teknik eğitimin son durumu ile ilgili bilgiler vermiştir. Genel Müdürümüz Özel meslek liseleri için devletçe sağlanan teşvikler ile ilgili sunum yaparak özel meslek lisesi açılması konusunda tavsiyelerde bulunmuştur.

Toplantı sonucunda Samsun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde Tıbbi Cihaz Teknolojileri alanında ihtisaslaşmış meslekî ve teknik Anadolu lisesi açılmasına karar verilmiştir. Türkiye’de bir ilk olarak açılacak olan okulda, tıbbi cihaz teknolojileri alanında verilecek eğitimin yanı sıra tıbbi cihaz üretimi de yapılacaktır.

Toplantı sonrasında Genel Müdürümüz Sn. Osman Nuri GÜLAY ve beraberindeki heyet açılacak okul binası için uygun olabilecek okul binalarında, AYSAM ve BAHADIR ortopedik ve tıbbi cihazlar üretim tesislerinde ve AYGÜN cerrahi aletler üretim tesisinde incelemelerde bulunmuştur.

 

06-10-201606-10-201606-10-201606-10-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.