Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY Pakistan’da TİKA ofisini ziyaret etti

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY Pakistan’da TİKA ofisini ziyaret etti

Pakistan’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığını (TİKA) ziyaret eden ve çalışmaları hakkında bilgi alan GÜLAY, TİKA’nın mesleki eğitim faaliyeti yaptığı ülkelerle yakın iş birliği içinde bulunduklarını ifade etti. Yakın zamanda dost ve kardeş ülke olan Pakistan’a Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, İnşaat Teknolojisi, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Tarım, Tekstil Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Yiyecek İçecek Hizmetleri ile Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere 1-2 aylık sürelerle 12 alanda 28 alan öğretmeninin eğitici eğitimi vermek üzere görevlendirildiğini belirtti.

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY ayrıca mesleki eğitim verilen 54 alanda Pakistanlı mesleki eğiticilerin ve sektör çalışanlarının eğitimi, eğitim müfredatlarının iyileştirilmesi, eğitim materyali desteği, kardeş okul uygulaması ile öğrenci değişimi, öğrencilerin Türkiye’de sektörde işbaşı eğitimlerinin yaptırılması gibi konularda Pakistan’ın ihtiyaç duyduğu her zaman destek vereceğimizi vurguladı.

TİKA Koordinatörü Emre AKTUNA ise Pakistan’ın kalkınmasının iyi yetişmiş insan gücünün iş piyasasında yer almasının gerektiğini ve bu insan gücünü yetiştirmede ihtiyaç duyulan mesleki eğitimi iyileştirmede Türkiye’nin her zaman yakın destek olduğunu, bundan sonra da iş birliklerinin devam edeceğini ifade etti.

 03-05-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.