Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, Nijer Cumhuriyeti Heyetini Makamında Kabul Ederek, Ülkemizin Mesleki ve Teknik Eğitimi ile İlgili Bilgiler Verdi

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, Nijer Cumhuriyeti Heyetini Makamında Kabul Ederek, Ülkemizin Mesleki ve Teknik  Eğitimi ile İlgili Bilgiler Verdi

Nijer Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı ve beraberindeki heyet, ülkemizin mesleki ve teknik eğitimdeki tecrübelerinden yararlanmak için Genel Müdürlüğümüze ziyarette bulundu.

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY tarafından ülkemizin mesleki ve teknik eğitim sistemi ve Nijer Cumhuriyeti ile mesleki eğitim alanında yapılabilecek çalışmalar aktarıldı.

Nijer Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Eğitim Bakanı ise Türkiye’nin mesleki eğitim sisteminde;

Özel sektörle yoğun iletişim, ihtiyaçların tespiti ve karşılanması,

Mesleki eğitim sürecindeki devlet desteği,

Okuldan istihdama kadar öğrencilerin takibi ve desteklenmesi,

Eğitimin izlenmesi ve kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalar

açısından dinamik bir yapıya sahip olduğunu ve bu yapıdan etkilendiklerini ifade etti.

Genel Müdürümüz Sayın GÜLAY da, “Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) vasıtasıyla 26 ülke ile iş birliği yaptığımızı, bilgimizi dünya insanlarıyla paylaştığımızı, Nijer’in, özellikle mesleki ve teknik eğitimin önemini algılamış olmasının iyi bir gelişme olduğunu, Nijer ile meslek okulu açılması, Maarif Vakfı aracılığıyla öğretmen gönderilmesi, eğitim materyali geliştirilmesi çalışmalarına katkı sağlanması gibi alanlarda iş birliği içinde bulunabileceğimizi belirtti.

Daha sonra taraflar, teşekkürlerini ileterek yapılacak iş birliklerinin ülkeleri birbirine yakınlaştıracağını ve çalışmaların en kısa zamanda somut olarak hayata geçirilmesi konusundaki dileklerini sundular.

26-07-201826-07-201826-07-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.