Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY Ankara’da okul ziyaretlerinde bulundu.

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY Ankara’da okul ziyaretlerinde bulundu.

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY Ankara’da okul ziyaretlerinde bulundu.

İlk olarak Esentepe Anadolu Meslek Lisesi’nde  mevcut fiziki alt yapı ve eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alarak,incelemeler yapıp, önerilerde bulunmuştur.

Daha sonra SERCEV Engelsiz Meslek Lisesinde incelemelerine devam etti.  Okulun 2017-2018  eğitim-öğretim yılı için faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

SERCEV Engelsiz Meslek Lisesi, ortaokul ve imam hatip ortaokulunu tamamlamış olan Selebral Palsili öğrencilere yönelik hizmet verecek, ülkemizde ilk kez açılacak yeni bir okul modelidir.

Selebral palsili öğrencilerin mevcut sistem içerisinde akranlarıyla öğrenimlerine devam etmelerini sağlayarak onları sosyal yaşama kazandırmak, farkındalık temelli ortak bir yaşam alanı oluşturularak onların becerilerine ve yapabilirliklerine uygun mesleki eğitimlerle gelecekte iş edinebilmeleri kolaylaştırmak amacıyla açılacak olan 2017-2018 eğitim-öğretim yılında toplam 47 öğrenci eğitim alacaktır. Açılacak olan Engelsiz Meslek Lisesinde 200 normal, 200 Selebral Palsili öğrencinin bir arada eğitim göreceği okulda Radyo ve Televizyon, Bilişim Teknolojileri, Tarım ve Masaüstü Yayıncılık alanlarında eğitim verilecektir.

Söz konusu ziyarete Bakan Danışmanı İsmail GÜLER ve Eğitim Politikaları Daire Başkanımız Recep Altın eşlik etmiştir.

13-07-201713-07-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.