Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni yerleşkesindeki açılışa katıldı

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni yerleşkesindeki açılışa katıldı

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY beraberindeki heyetle birlikte Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin FETÖ/PDY terör örgütünden 667 sayılı KHK ile alınan yeni binasındaki 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı açılışına katılmıştır. Sayın Gülay yeni eğitim ve öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni etmiş ve konuşmasında yeni eğitim binası ile birlikte okulumuzun vatanını seven, demokrasi bilinci gelişmiş, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştireceğinden şüphesinin olmadığını vurgulamıştır.

Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığının 08.05.2016 tarih ve 8388979 sayılı yazısıyla Ankara Beşevler’deki okul binası ve müştemilatının depreme dayanıklı olmaması ve yıkım kararı alınması nedeniyle FETÖ/PDY terör örgütünden 667 sayılı KHK ile alınan yeni binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. Yeni bina 40 derslik, dört laboratuvar, dört atölye, iki spor salonu, 40 kişilik pansiyon olmak üzere 12 bin m2’lik alana kuruludur.

Ayrıca Genel Müdürlüğümüz daire başkanları Dr. Recep ALTIN Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şennur ÇETİN Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yusuf ÇİDEM Sincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dr. İbrahim ERDOĞAN Yenimahalle OSTİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, M. Salih CANBAL Kazan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Belma GÜNGÖR Bahçelievler 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki yeni eğitim ve öğretim yılı açılışı münasebetiyle düzenlenen törenlere katılmışlardır.

19-09-201619-09-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.