Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının Açılışı Kapsamında Mersin Yenişehir İlköğretim Okulunda Düzenlenen İlköğretim Haftası Etkinliğine Katıldı.

Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının Açılışı Kapsamında Mersin Yenişehir İlköğretim Okulunda Düzenlenen İlköğretim Haftası Etkinliğine Katıldı.

Mersin Valisi Sayın Ali Hamza PEHLİVAN,  Mersin Milletvekilimiz Sayın Hacı ÖZKAN, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap SEÇER, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Adem KOCA, velilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımlarıyla Mersin Yenişehir İlkokulu'nda gerçekleşen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programında Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER eğitim ve öğretim yılına yönelik konuşmalarını gerçekleştirmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın ŞENER konuşmalarında, toplumun manevi mimarı öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ve çocuklarını eğitim neferlerine teslim eden velilerimize seslenmiştir.

 

Sayın ŞENER konuşmasında, Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi tüm okullarımızın eğitim ve öğretime hazır hale getirildiğini, ders kitaplarıyla yardımcı kaynakların okullara geldiğini, temizlik elemanlarının görevlerine başladığını, ilk kez tüm kademelerde bütçelerin okul bazlı gönderildiğini, okulların küçük onarımlarından temizlik malzemesi, kırtasiyesine kadar her türlü ihtiyaçlarının giderilmiş bir şekilde eğitim öğretime başladığını, Sayın Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde başlatılan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi"  ile dezavantajlı olan 10 bin ilk ve ortaokulun fiziki imkânlarının iyileştirildiğini, öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin çok kapsamlı eğitimlerden geçirildiğini söylemiştir.

 

Konuşmasının sonunda ise geleceğimizin teminatı olan gençlere ve velilerimize seslenen Sayın ŞENER, soran, sorgulayan, idealleri olan, ne istediğini bilen ve geleceğe emin adımlarla yürüyen çocuklarımızla Ülkemizin daha güçlü olacağını, Çocuklarımızın eğitim kadrolarına emanet olduğunu ve onların en iyi şekilde yetiştirilmeleri için eğitim kadrolarımızın ellerinden gelenin en iyisini yapacağını belirtmiş, yeni eğitim ve öğretim yılının herkese hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırmıştır.

12-09-202212-09-202212-09-202212-09-202212-09-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.