Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ REHBER ÖĞRETMENLİĞİNİ YAPACAĞI ADAY ÖĞRETMENLERİ GAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE ZİYARET ETTİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ REHBER ÖĞRETMENLİĞİNİ YAPACAĞI ADAY ÖĞRETMENLERİ GAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE ZİYARET ETTİ

Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde rehber öğretmenliğini yapacağı aday öğretmenler ile bir araya geldi.

Rehber öğretmenliğini yapacağı aday öğretmenler ile bir araya gelmek üzere Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Genel Müdürümüz, burada Okul Müdürü Ali Osmanlı, müdür yardımcıları, okulda görevli öğretmenler ve mesleğe yeni atanan aday öğretmenlerden Hafize Doluca, Turgay Yakut ve Yasin Yiyit ile bir araya geldi. Aday öğretmenlere rehberlik yapmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Osman Nuri GÜLAY, genç öğretmenlere bu kutsal görevde başarılar diledi. Yeni atanan öğretmenlere, öğretmenliğin toplumu ve bireyleri daha iyiye taşıyacak özel bir görev olduğunu belirterek, kendilerini şu veya bu gerekçe ile hedeflerine yürümekten alıkoymak isteyenlere izin vermemeleri konusunda uyardı. Bir yerde bir güzellik varsa, bunun mutlaka öğretmenlerin eseri olduğunu ifade eden Genel Müdür, emanet edilen çocuklarımızı millî ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirmenin öğretmenlerin temel görevi olduğunu vurguladı. Adaylık dönemlerinde onlara bu şekilde rehberlik etmekten dolayı memnun olduğunu ifade eden GÜLAY, kendilerini merkezdeki çalışmaları yerinde izlemeleri için Bakanlığa davet etti.

Genel Müdürümüz ve İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Yusuf ÇİDEM, ziyaret sırasında bir derse konuk olarak, öğrenciler ile sohbet etti. Ayrıca 1507 öğrencili okulu ve uçak bakım atölyesini inceleyen Genel Müdürümüz, okul müdürü ve öğretmenlerden okulun ihtiyaçları hakkında bilgi alarak, söz konusu ihtiyaçların karşılanması için yetkililere talimat verdi.

14-03-201614-03-201614-03-201614-03-201614-03-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.