Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU´nun yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Genel Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU´nun yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler,

Ülkemizin çağdaş uygarlıklar seviyesinin üstüne çıkması, teknolojik yenilik ve değişimlere uyum sağlaması, üreten, ürettiğini dış pazarlara satan, katma değeri yüksek ürünleri tasarlayan bir endüstriye sahip olabilmesi nitelikli insan gücü ile mümkündür.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak,  fırsat eşitliği içinde, eğitim öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içindeyiz.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Bilgiden bilgeye giden yolu aydınlatan, imkânlar nasıl olursa olsun mükemmel bir öğrenmeye ilham veren değerli öğretmenlerimiz…

Sizler toplumun inşasını üstlenen ve çocuklarımızın hayata giriş kapısını açan altın anahtarlarısınız.

Bilgi, beceri ve mesleki yetkinliklerin yanı sıra ahlak ve erdem öğreten bir sanatın temsilcileri olarak çocuklarımızın gelecekteki muvaffakiyetleri için hayaller kurmaya devam ediniz. Başarı hikâyenizin devam edeceğini biliyoruz.

Değerli öğrencilerimiz,

Ülkesini seven, millî ve manevi değerleri özümsemiş, ahilik geleneğinin erdemine haiz olarak yetişmenizi ve gelecekte mesleki alanlarınızda talep gören yetkinliklere ulaşmanız için gereken çabayı göstereceğinize inancımız tamdır.

Okul yolunda eğitiminiz için atacağınız her adım, gelecekte sizleri ve ülkemizi daha mutlu ve güzel günlere taşıyacaktır. Hedeflerinize ulaşmak için çalışmaktan, araştırmaktan ve mücadele etmekten vazgeçmeyin.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyor, ülkemizin aydınlık geleceğinin temellerini atacak olan siz değerli kardeşlerimi en kalbi duygularla selamlıyorum.

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.