Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Osman YILDIRIM İstanbul’da Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu Yöneticileri ile Toplantı Yaptı

Genel Müdürümüz Osman YILDIRIM İstanbul’da Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu Yöneticileri ile Toplantı Yaptı

İstanbul’da bulunan mesleki ve teknik ortaöğretim kurum yöneticileri ile ilçelerdeki mesleki teknik eğitimden sorumlu şube müdürlerine yönelik bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı 02.06.2015 Salı günü Genel Müdürümüz Sayın Osman YILDIRIM’ın katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan toplantının açılışında Genel Müdürümüz Sayın Osman YILDIRIM böyle bir toplantıda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak il geneli ve bölgesel bazlı olarak okul müdürleri ile toplantılar yaparak okullarımızdaki eğitim öğretim uygulamalarını değerlendirdiklerini bu toplantının gerçekleştirilmiş olmasının kendileri için de bir fırsat olduğunu, mesleki ve teknik orta öğretimde en önemli hedeflerinin eğitim öğretimin kalitesini  daha yukarılara çekmek olduğunu   bu hedefe ulaşmada en önemli unsurların ise çok değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz  olduğunu vurgulayarak, öğretim programlarının uygulanması, mesleki bilgi ve becerilerin kazandırılması, akademik başarının mesleki ve teknik eğitim için önemi,  okul yönetimi, mevzuat uygulamaları ve okul işletme işbirliğinin geliştirilmesi gibi konulara değinmiştir.

Toplantının ikinci oturumunda, Genel Müdürümüz Sayın Osman YILDIRIM’ın toplantıya katılım sağlayan kurum yöneticileri ile karşılıklı soru-cevap şeklindeki bilgi paylaşımının ardından toplantı sona ermiştir.

Toplantıya İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Muammer YILDIZ konuşmalarında yapılan bu değerli çalışmanın okul müdürleri tarafından sahiplenilerek, uygulamaya konulması gerektiğini, özellikle genel ortaöğretim kurumundan mesleki ve teknik eğitim kurumuna dönüşen okullar için büyük bir fırsat olduğunu, OSİM (Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli) ile sektörün desteğini de arkasına alan okullarımızın ileri seviyede teknik donanıma kavuşacağını ifade etmiştir.

 

Ayrıca toplantıda İstanbul ilinde mesleki ve teknik eğitimden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcısı Serkan GÜR de İstanbul için hazırlanan Okul Sanayi İşbirliği Modeli tanıtımını yapmıştır.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.