Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım;

Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

Hiç şüphesiz, milletimiz 15 Temmuz´da eşine az rastlanır bir kahramanlık göstererek ülkesine sahip çıkmıştır. Yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimiz ve yetiştirdiği öğrenciler bu destanın kahramanlarındandır. Bu vesileyle, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bu bakımdan, Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır.

“İnsanı yücelt ki devlet yücelsin” anlayışını benimsemiş bir Genel Müdürlük olarak, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer atfediyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak, öğretmenlerimizin mesleki gelişimleri için yoğun çaba sarfediyoruz. Yeni gelişen teknolojilere uyumları için her türlü tedbiri aldık ve almaya devam ediyoruz.

Öğretmenlik Mesleğinin Şerefli ve Güzide Temsilcileri, Kıymetli Meslektaşlarım;

İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım.

                              

 

 

                                                                                              Osman Nuri GÜLAY

                                                                                                        Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.