Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU, Pakistan Federal Eğitim, Mesleki Eğitim ve Ulusal Miras Bakanı Shafqat Mahmood ve beraberindeki heyeti kabul etti

Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU, Pakistan Federal Eğitim, Mesleki Eğitim ve Ulusal Miras Bakanı Shafqat Mahmood ve beraberindeki heyeti kabul etti

Genel Müdürlüğümüzde gerçekleşen görüşmede Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü NUMANOĞLU, heyete yaptığı konuşamasında "iki ülke arasında tarihten gelen özel kardeşlik ilişkilerinin olduğunu belirterek hatta benim için Pakistan dost ve kardeş ülke kavramının karşılığıdır. Sizleri burada ağırlamak benim için onurdur." dedi.

Ülkemizin mesleki ve teknik eğitimdeki tecrübelerinden yararlanmak için Genel Müdürlüğümüze ziyarette bulunan Pakistan Heyetine, Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU tarafından ülkemizin mesleki ve teknik eğitim sistemi ile ilgili çalışmalar aktarıldı. NUMANOĞLU, "Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak 2013'den beri Pakistan ile iş birliğimiz devam etmektedir. Bu modelleri geliştirerek sürdürme niyetindeyiz. Her türlü iş birliğine açığız" dedi.

 

Pakistan Federal Eğitim, Mesleki Eğitim ve Ulusal Miras Bakanı Shafqat Mahmood," Pakistan'ın Türkiye'ye büyük sevgisi var, çok uzun süre Türkiye'yi kalbimize yakın tutttuk. Desteğinizi bizden esirgemediniz. Ülkenizdeki mesleki eğitim sisteminizi öğrenmek istiyoruz. Türkiye'ye teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

  

Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU tarafından yapılan Türkiye'de mesleki ve teknik eğitim sistemi ve 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılanlar çerçevesinde bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Türkiye  mesleki ortaöğretim sistemi; meslek okul ve kurumlarının

ihtiyaçların tespiti ve karşılanması, Mesleki eğitim sürecindeki sektörel işbirlkleri, Okuldan istihdama kadar öğrencilerin takibi ve desteklenmesi, Eğitimin izlenmesi ve kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalar açısından dinamik bir yapıya sahip olduğunu aktardı.

 

Daha sonra taraflar, teşekkürlerini ileterek yapılacak iş birliklerinin ülkeleri birbirine yakınlaştıracağını ve çalışmaların en kısa zamanda somut olarak hayata geçirilmesi konusundaki dileklerini sundular.

 08-10-201908-10-201908-10-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.