Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN K-Q TSE-ISO-EN 9000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ YENİLENDİ

Kalite Yönetim Sistemi Gözetim Tetkiki, TSE tarafından 25.04.2022 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde gerçekleştirilmiştir.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN K-Q TSE-ISO-EN 9000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ YENİLENDİ

Genel Müdürlüğümüz, eğitimden üretime kalite anlayışı ile ülkemizin temel ekonomik hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Mesleki ve teknik eğitimde kalitenin artırılması hedefiyle, ulusal ve uluslararası ortaklıklar yapılmakta ve mesleki eğitim programları, eğitim ortamları, öğretmenlerin mesleki gelişimine ilişkin sürekli yenileştirme ve iyileştirme çalışmaları sürdürülmektedir.

Genel Müdürlüğümüz uhdesindeki tüm çalışmaların, sistemli ve sistematik bir yönetim anlayışı ile sürekliliğinin sağlanması amacıyla 27.03.2018 tarihinde uluslararası geçerliliği olan "KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ" (K-Q TSE-ISO-EN 9000) belgesi alınmıştır. Bu tarihten itibaren her yıl yapılan Tetkiklerle belgenin devamı ve 2021 yılında yapılan Tetkik ile de Belgenin Yenilenmesi sağlanmıştır.

Kalite Yönetim Sistemi 2022 yılı Gözetim Tetkiki, 25.04.2022 tarihinde; Kalite Yönetim Sistemi Temsilcisi, Daire Başkanları, Kalite Yönetim Kurulu Üyeleri ve TSE tarafından görevlendirilen tetkikçilerin katılımıyla yapılan açılış toplantısı ile başlamış ve bir gün süren Tetkik çalışması ile gerçekleştirilmiştir.

TSE tarafından yapılan değerlendirme toplantısı sonucunda Mesleki ve Teknik Eğitim "KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ" belgesinin geçerliliğinin devamı yönünde karar verilmiştir.

27-05-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.