Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Tohumcular Birliği arasında tarım, özellikle tohumculuk, sektöründe faaliyet gösteren nitelikli işgücü ve sektör beklentilerine cevap veren, ulusal ve uluslararası bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip meslek elemanları yetiştirmek amacıyla 31.08.2022 tarihinde  3 (üç) yıl süre ile geçerli olmak üzere Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Ülke genelinde tarım alanında faaliyet gösteren 26 (yirmi altı) okulumuzu kapsamına alan protokol okullarımız ile Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve bağlı olan Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB),Fide Üreticileri Alt Birliği (FİDEBİRLİK), Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB), Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR), Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB), Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) ve Tohum Yetiştiricileri Alt Birliğinin (TYAB) ortak çalışmalar yürütmesine imkân sağlamaktadır.

 

Protokol yapılacak işler;

Alan öğretim programlarının ve eğitim materyallerinin hazırlanması/ güncellenmesi,

Alan öğretmenlerine, taraflarca belirlenecek takvim ve program doğrultusunda, hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında kurs, seminer, iş başında eğitimler düzenlenmesi,

 

Alan öğrencilerine işletmelerde beceri eğitimi/staj imkânlarının sağlanması,

 

Öğrencilere yönelik kariyer günü, rehberlik ve mentorlük etkinliklerinin düzenlenmesi,

 

Mesleki ve teknik eğitime yönelik farkındalık faaliyetleri düzenlenmesi,

 

Alan mezunlarının üye işletmelerde istihdamına öncelik verilmesi,

 

Öğrencilerin üye işletmelere yapacakları teknik gezi ve izleme ziyaretlerinde gerekli bağlantıların sağlanması,

 

Alan öğrencilerine temrinlik malzeme desteğinin sağlanmasıdır.

01-09-202201-09-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.