Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile Türk Tekstil Vakfı Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü 22.05.2024 tarihinde imzalanmıştır.

Genel Müdürlüğümüz ile Türk Tekstil Vakfı Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü 22.05.2024 tarihinde imzalanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türk Tekstil Vakfı (TTV) iş birliğinde mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında tekstil sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek, mezunlarının istihdamına destek olmak ve sektörün rekabet kabiliyetini yükseltmek amacıyla "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü", Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdür Sayın Ali KARAGÖZ ve Türk Tekstil Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Metin EMİROĞLU tarafından imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Protokol kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler:

Taraflar iş birliğinde alan öğretim programlarının ve alan öğretim programlarında yer alan/yer alacak sertifika programlarının ve basılı/dijital eğitim materyalinin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanması/güncellenmesi,

Protokokol kapsamında yer alan Okul'ların atölye/laboratuvarlarının teknolojilere dayalı olarak donatılması/desteklenmesi,

Alan öğretmenlerine MTEGM ile ortaklaşa belirlenecek takvim ve programa göre TTV üyelerinin eğitim/üretim tesislerinde teorik ve iş başında hizmet içi eğitimlerin düzenlenmesi,

Atölye/laboratuvar derslerinin öğretmenler ile birlikte Eğitici Personel tarafından verilmesi,

Öğrencilere TTV üyelerinin tesislerinde işletmede mesleki eğitim/staj imkânı sağlanması,

Belirlenen kritereler doğrultusunda öğrencilere burs verilmesi,

Öğrencilere temrinlik malzeme desteği sağlanması,

Başarılı görülen öğrenci ve projelerine destek sağlanması,

Mesleki ve teknik eğitime yönelik etkinlikler (kariyer günü, rehberlik, yarışma, gezi vb.) ve farkındalık faaliyetlerin düzenlenmesidir.

22-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.