Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile Tezmaksan arasında iş birliği protokolü imzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile Tezmaksan arasında iş birliği protokolü imzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile Tezmaksan Makine arasında  imzalanan protokol kapsamındaki illerde eğitimler düzenlecek ve atölye donatımı yapılacak, öğretmenlere iş başı, öğrencilere ise beceri eğitimi verilecek. Düzenlenen protokol imza törenine Genel Müdürümüz Osman Nuri Gülay, Tezmaksan Makine Genel Müdürü Hakan Aydoğdu katıldı.

 

Gülay, buradaki konuşmasında ise, mesleki ve teknik eğitimde özel sektör iş birliğinin önemine işaret ederek, nitelikli iş gücünün birlikte yetiştirilmesinin ülkenin üretimine katkı vereceğini vurguladı. Gülay, özellikle sanayide dışa bağımlılığın azalması için mesleki eğitimin büyük katkı vereceğinin altını çizdi. Teknolojinin sürekli değiştiğini, öğretmenlerin özel sektörün atölye ve fabrikalarında iş başı ve hizmet içi eğitim ile bu hızı yakalayabileceğini dile getiren Gülay, "Her meslek lisesinin bir hamisinin olmasını istiyoruz. Kaliteyi artırmak için kullandığımız projelerden biri sektörün, kendi alanında bir meslek lisesine hamilik yapması, atölyesini donatması öğrencilere staj yaptırması, öğretmenlere iş başı eğitim vermesi, okulu birlikte yönetmeleri ve buradan mezun olan çocukları da istihdam etmeleri." diye konuştu.

 

Tüm mesleki ve teknik Anadolu Lisesi müdürlerinin sektörle irtibatta olmaları gerektiğini belirten Gülay, "Adeta sektörü mesleki eğitimin içine alıp nitelikli iş gücünü sektörle birlikte yetiştirmeleri temennisinde bulunuyorum." değerlendirmesini yaptı. 

 

Tezmaksan Makine ile imzalanan protokol ile şirket atölye donatımı yapıcak,  öğretmenlere iş başında eğitim düzenlenecek. öğrencilerin işletmelerde beceri eğitimi yapmalarına öncelik sağlanacak. Mezunların şirketin bünyesinde istihdamına öncelik sağlanacak. Fuar, yarışma, sergi, kariyer günü, seminer, teknik gezi gibi etkinlikler düzenlenecek. Başarılı öğrencilere burs verilecek. Alanlarla ilgili ders notu, kaynak kitap gibi dokümanlar okullara ücretsiz gönderilecek.

09-10-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.