Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. Arasında Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Genel Müdürlüğümüz ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. Arasında Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

Genel Müdürlüğümüz ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında öğretmenlerin mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak üzere STM tarafından Eğitimler verilmesi amacıyla 06.10.2022 tarihinde 3 (üç) yıl süreli Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

İş Birliği Protokolü kapsamında STM tarafından öğretmenlerin mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması ve gelişen teknolojilere uyumlarını artırabilmek adına çeşitli eğitimler verilecektir. Özellikle günümüzde daha da önem kazanan Temel Seviye Siber Güvenlik, Büyük Veri Farkındalık ve Yapay Zeka gibi konularını kapsayacaktır.

Gerçek ile sanal yaşantıların iç içe geçtiği günümüzde, özellikle ulaşılan bilgi ve bu bilginin güvenliği, her iki yaşantının da dengeli bir biçimde devamı için önemlidir. Özellikle bilginin paylaşımı aşamasında, kişisel bilgilerimiz başta olmak üzere bize ait tüm kritik bilgiler, teknolojik cihazlar veya bu cihazlarda barındırılan uygulamalar aracılığı ile sanal dünyanın kullanıcılara ayrılan bir yerinde saklanmaktadır. Bu noktada da bilgi güvenliğinin sağlanması ve gerekli önlemlerinin alınması kişisel ve kurumsal açıdan oldukça önemlidir. Protokol kapsamındaki Siber güvenlik eğitimleri ile öğretmenlerimizin konuya ilişkin bilinç düzeyleri artırılacaktır.

Yapay zekâ teknolojileri özellikle son yıllarda yapılan başarılı projelerin de katkısıyla her geçen gün daha fazla dikkat çekmektedir ve bu konuda yapılan araştırmalar gittikçe önem kazanmaktadır. Birçok sektörde başarılı bir şekilde kullanılan yapay zekâ teknolojileri eğitim sektörü için de önem taşımaktadır. Bu vesileyle öğretmenlerimizin bu alandaki farkındalıklarını ve bilgi düzeyleri geliştirilmiş olacaktır.

06-10-202206-10-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.