Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile NURUS Grup-Numaş A.Ş. Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile NURUS Grup-Numaş A.Ş. Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile NURUS Grup-Numaş A.Ş işbirliğinde mobilya sektörüne yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmek amacıyla 9 Eylül 2021 tarihinde mesleki ve teknik eğitim işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Protokol kapsamında Ankara Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "NURUS Dijital Zanaatkâr Yetiştirme Atölyesi"  kurulması, 5 eksen CNC Ahşap İşleme Makinesi hibe edilmesi, NURUS firması ile ikili mesleki eğitim çalışmaları yapılması, her eğitim öğretim yılında 20 öğrenciye aylık 300'er TL burs verilmesi, alan/dal öğrencilerinin atölye uygulama derslerinin bazılarının NURUS tesislerinde gerçekleştirilmesi, işletmelerde mesleki eğitim/staj imkanın sağlanması, alan öğretmenlerine hizmet içi eğitim/işbaşı eğitim, NURUS eğiticileri/uzmanları tarafından ders verilmesi ve okul mezunlarına istihdamda öncelik verilmesi gibi konular yer almaktadır.

Protokol imza töreninde konuşan Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU sektörün liderlerinden olan NURUS firmasına eğitime yapmış oldukları katkı ve desteklerden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

17-09-202117-09-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.