Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ile Netcad Yazılım A.Ş. Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Harita, inşaat ve maden sektörlerinde ihtiyaç duyulan kalifiye teknik insan gücünün yetiştirilmesini desteklemek amacıyla; Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Netcad Yazılım A.Ş. Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanarak  yürürlüğe girmiştir. 
Genel Müdürlüğümüz ile Netcad Yazılım A.Ş. Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalanarak  yürürlüğe girmiştir.

“Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle, yenilikçi bir yaklaşımla Harita-Tapu-Kadastro Alanı, İnşaat Teknolojisi Alanı ve Maden Teknolojisi Alanında, sektörel gelişimler eğitim ortamlarına taşınacaktır.

Gelişen teknolojiyle harmanlanan ve kendini yeniden yapılandıran mesleki eğitim için;  Genel Müdürlüğümüz, diğer alanlarda olduğu gibi Harita-Tapu-Kadastro Alanı, İnşaat Teknolojisi Alanı ve Maden Teknolojisi Alanlarında da, mesleki eğitim-sektör işbirliğinde bir yenisini daha bu Protokol ile gerçekleştirmiştir.

Netcad Yazılım A.Ş. ve Genel Müdürlüğümüz arasında imzalanan “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin Harita-Tapu-Kadastro, İnşaat Teknolojisi ve Maden Teknolojisi Alanlarında;

Protokol süresince öğretmenlerimize Netcad yazılımını kullanmaya yönelik olarak, hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında kursların düzenlenmesi ve ders anlatırken kullanacakları eğitim materyallerinin hazırlanması,

Protokol kapsamına alınan 21 pilot okulun bilgisayar laboratuvarlarına Netcad yazılımının ücretsiz olarak kurulması,

Öğrencilerimiz portal.netcad.com.tr adresinden ücretsiz online eğitim desteğinin sağlanması ile yenilikçi bir yaklaşımla, sektörel gelişimler eğitim ortamlarına taşınarak: harita, inşaat ve maden sektörlerinde ihtiyaç duyulan kalifiye teknik insan gücünün yetiştirilmesi desteklenecektir.

12-04-201812-04-201812-04-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.