Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Çıraklık Sistemine Ulaşım İmkânlarının Artırılması Toplantısı Gaziantep'te Başladı

Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Çıraklık Sistemine Ulaşım İmkânlarının Artırılması Toplantısı Gaziantep'te Başladı

Bakanlığımız ile ILO Türkiye Ofisi işbirliğinde "Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Çıraklık Sistemine Yönelik Farkındalıklarının Artırılması" amacıyla çalışma başlatıldı.

Çalışma kapsamında geçici koruma altındaki Suriyelilerin Mesleki Eğitim Merkezlerine  kayıt olmaları ve Kalfalık/Ustalık belgelerine erişimleri ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantı düzenlendi. 05-06 Kasım 2019  tarihlerinde Gaziantep ilinde gerçekleştirilen toplantıya İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim KAFADAR, ILO Türkiye Temsilciliği görevlileri ve pilot olarak belirlenen illerde görev yapmakta olan Mesleki Eğitim Merkezi Müdür/Müdür Yardımcıları katıldı.

Çalışmalar neticesinde geçici koruma altındaki Suriyelilerin çıraklık eğitimine ulaşım imkanlarının arttırılması, Kalfalık/Ustalık belgesi sahibi olmaları, ülkemizde uygulanan eğitim sistemine entegre olmaları ve ihtiyaç duyulan meslek dallarına yetişmiş işgücü istihdamının sağlanması amaçlanmıştır.

06-11-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.