Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Gaziantep'te Kariyer ve Mesleki Eğitim Günleri Başladı.

Gaziantep'te Kariyer ve Mesleki Eğitim Günleri Başladı.

Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Avrupa Birliği finansal desteği ve KfW iş birliğinde yürütülen "Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP)" kapsamında 8-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında "Kariyer ve Mesleki Eğitim Günleri" Gaziantep Orta Doğu Fuar Merkezinde düzenleniyor. 

Gaziantep Valisi Kemal ÇEBER, Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Alman Kalkınma Bankası yetkililerinin katılımıyla başlayan Kariyer ve Mesleki Eğitim Günlerinde 100'ü aşkın firma temsilcisi mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile bir araya geldi. 

Genel Müdürümüz konuşmasında ortaokul son sınıf öğrencilerine mesleki ve teknik eğitim okullarına başvuru yapıp mesleklerinin erbapları olmaları yönünde çağrıda bulundu. Sektör temsilcilerine de seslenen Genel Müdürümüz, mesleki ve teknik Anadolu liselerimizde yetişen  son sınıf öğrencilerimizin yetkin becerilere sahip ve istihdam için hazır olduğunu belirtti. Genel Müdürümüz, açılış programının ardından 70'i aşkın mesleki ve teknik eğitim okulunun stantlarını gezerek yapılan çalışmaları inceledi ve öğretmenleri/öğrencileri tebrik etti. 

"Kariyer ve Mesleki Eğitim Günlerinde" ortaokul öğrencileri, mesleki eğitimle tanışma fırsatı yakaladı ve son sınıf meslek lisesi öğrencileri sektörün önde gelen firmalarıyla buluşarak kariyerleri için ilk adımı attılar. 

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ ve Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Mustafa GÜNAY, Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Burada Makine Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarında eğitim yapan öğretmenler ve öğrenciler ile bir araya geldi.

09-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.