Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Gambiya Turizm ve Misafirperverlik Enstitüsü temsilcileri Genel Müdürlüğümüze Ziyarette bulundu.

Gambiya Turizm ve Misafirperverlik Enstitüsü temsilcileri Genel Müdürlüğümüze Ziyarette bulundu.

Ülkemizin turizm alanındaki tecrübelerinin paylaşılması amacıyla hayata geçirilen Turizm Eğitim Programı kapsamında Gambiya ile eğitim işbirliği faaliyetleri devam ediyor.

Temmuz ayı içerisinde Antalya Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 3 öğretmenimizin Gambiya'da turizme yönelik verdiği eğitimlerin ardından Gambiya Turizm ve Misafirperverlik Enstitüsü temsilcileri ülkemize ziyarette bulundular. Antalya'da saha ziyaretleri ile turizm alanında eğitim veren meslek lisesi ziyaretlerinden sonra Genel Müdürümüz Kemal Varın Numanoğlu ile görüşmelerde bulundular.

Doğal güzellikleri ve zengin yemek kültürü ile Türkiye'nin turizm açısından önemli ülkelerden biri olduğunun ifade edildiği görüşmelerde restorancılık,  konaklama faaliyetleri ve servis uygulamaları gibi turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda Türkiye'de modern uygulamalarla eğitim verildiğini vurguladılar. Kendi ülkelerinde turizm eğitiminde Türkiye'den örnek alacakları hususlar olduğunu ve işbirliğinin devamı ile duyacakları memnuniyeti dile getirdiler.

Genel Müdürümüz Kemal Varın Numanoğlu da Türkiye'nin mesleki ve teknik eğitim alanında 700 yıllık köklü bir geçmişi olduğunu vurgulayarak TİKA ile iş birliğinde birçok ülke ile çalışmalar gerçekleştirdiğimizi, başta turizm olmak üzere çeşitli alanlarda pek çok ülkeye destek verdiğimizi belirtti. Gambiya ile iş birliğimizin süreceğini, öncelikle Gambiyalı öğretmenlerin Türkiye'de eğitim almaları için planlama yapıldığını ve tecrübelerimizin paylaşılmasının devamından mutluluk duyacağını ifade etti.

16-09-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.