Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Finansal Okuryazarlık Formatör Öğretmenlerin Eğitimi başladı.

Genel Müdürlüğümüz ile Türk Ekonomi Bankası A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen Finansal Okuryazarlık eğitimleri Sayın Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY ile Sayın TEB Genel Müdür Yardımcısı Gökhan MENDİ’nin açılış konuşmalarıyla başladı.
Finansal Okuryazarlık Formatör Öğretmenlerin Eğitimi başladı.

Bakanlığımız ile 06.05.2016 tarihinde Türk Ekonomi Bankası A.Ş. arasında imzalanan Finansal Okuryazarlık Uygulamasına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında düzenlenecek seminerlerle öğretmen ve öğrencilerin;

  • Bütçe yapma,

  • Gelir gider dengesini sağlama,
  • Tasarruf yapma,
  • Yatırım yapma,
  • Borçlanma,
  • Finansal hak ve yükümlülüklerini bilme

konularında bilgilendirilmesi ve böylelikle Finansal Okuryazarlık hakkında toplum bilincinin oluşturulması amaçlanmaktadır.

Protokol süresince öğretmenler Formatör olarak yetiştirilecektir. Yetiştirilen öğretmenlerin okullarındaki ve bölgelerindeki diğer öğretmenleri bilgilendirmesi ile ülke genelinde finansal okuryazarlık konusunda farkındalık oluşturulacaktır.

Sayın Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY ile Sayın TEB Genel Müdür Yardımcısı Gökhan MENDİ’nin açılışını yaptığı Finansal Okuryazarlık Uygulamasına İlişkin Formatör Öğretmenlerin Eğitimi faaliyeti İstanbul’da başlamıştır. Eğitime; Bilecik, Bursa, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerinden Muhasebe ve Finansman ile Pazarlama ve Perakende alanlarından 100 öğretmen katılmıştır. 

08-09-201608-09-201608-09-201608-09-201608-09-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.