Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET TEMSİLCİLERİ ONLİNE TOPLANTIDA BULUŞTU

FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET TEMSİLCİLERİ ONLİNE TOPLANTIDA BULUŞTU

On Birinci Kalkınma Planında (2019-2023) yer alan "Öğrencilerin buluş, patent ve faydalı model başvurusu yapmaları teşvik edilecektir" hedefi doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin buluş içeren özgün çalışmalarının, projelerinin, yeni ürünlerinin ve tasarımlarının fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunması ve bu konuda okullarımızda bilinç oluşturulmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bu doğrultuda Türkiye genelinde Bakanlığımızın il milli eğitim müdürlükleri bünyesinde kurulan fikri ve sınai mülkiyet ofislerinde görev yapan il temsilcileri ile başvuru ve tescil işlemlerinin daha verimli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla çevrim içi bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda, başvuru süreci içinde neler yapılması gerektiğine ilişkin bilgilendirmeler yapılmıştır. Bunun yanında başvuru işlemlerinin başvuruların nasıl sınıflandırılacağı, veri girişlerinin nasıl yapılacağı ve belgelerin nasıl hazırlanacağı gibi birçok konu ele alınmıştır.

Ayrıca patent il temsilcileri arasındaki iş birliğinin artırılması ve iyi uygulamaların paylaşılması için yapılması planlanan çalışmalar aktarılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.