Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Enerjinin Yıldızları Projesi Sivas’ la başladı

Enerjinin Yıldızları Projesi Sivas’ la başladı

Genel Müdürlüğümüz ile Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) arasında imzalanan protokol ile “Enerjinin Yıldızları” projesi başlatıldı. Projeyle; yüksek gerilim alanında ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacına çözüm üretmek ve elektrik dağıtım sektörünün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak hedeflenmektedir.

 

İstanbul, Antalya ve Sivas´ta üç okulda kurulacak yüksek gerilim dalı bölümünde yaklaşık 120 öğrenciye laboratuvar ortamında eğitim ve işletmelerinde staj imkanı sağlanacaktır. Aynı zamanda üç dağıtım şirketinin yönetici ve teknik personeli de mentorluk yaparak deneyimlerini paylaşacaktır.


Bu amaçla Sivas Merkez Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; pilot okul olarak seçildi. Okulun atölyesi yüksek gerilim dalına uygun son teknoloji ile donatıldı.  Öğrenciler teorik olarak aldıkları derslerin uygulamasını kurulan atölyelerde pratik olarak daha geniş olanaklarla yapabilecektir. Mevcut imkanlardan 100-120 kadar öğrenci yararlanacaktır.


Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  yapılan programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Daire Başkanlarımız Ertuğrul GEÇGİL ve İsmail GÜLER katıldı.

 

13-12-201813-12-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.