Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ (Elder),ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNDEMESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİMSEKTÖREL YETKİNLİK GELİŞTİRME MERKEZİNİN KURULMASIPROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ (Elder),ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNDEMESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİMSEKTÖREL YETKİNLİK GELİŞTİRME MERKEZİNİN KURULMASIPROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün Operasyon Faydalanıcısı olduğu METEK III Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi'nin Hibe Bileşeni kapsamında desteklenen ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği tarafından yürütülen "Elektrik Dağıtım Sektöründe Mesleki Eğitim ve Öğretim Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezinin Kurulması Proje"sinin açılış toplantısı 9 Ağustos 2022, Salı günü Ankara'da gerçekleştirildi.-

 

Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanında görev yapmakta olan 200 öğretmene, teorik, uygulamalı, işbaşı eğitimleri verilmesi, bu eğitimler ile öğretmenlerin bilgi, beceri ve deneyimlerinin artırılması hedeflenen projenin açılış toplantısında birbirinden değerli katılımcılar yer aldı.

 

Elder Genel Sekreteri Özge ÖZDEN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürü Dr. Ömer ERDEM, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya ERKAN ve Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan ŞENER toplantının açılış konuşmalarını yaptı.

 

Açılış konuşmalarının ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik, Elektrik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer USTA ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri Şebeke ve Sistem İşletme Direktörü Osman Nuri ÇALIŞKAN tarafından projenin sektördeki ve eğitim alanındaki yansımaları konuşuldu ve olası sonuçları konusunda değerlendirmeler yapıldı.

 

Öğleden sonraki oturumda ise Elder Koordinatörü Atacan GÜLBAY tarafından yönetilen "Elektrik Dağıtım Sektöründe Mesleki Eğitim, Yeni Trendler ve Beklentiler" konulu panelde MERAM EDAŞ Eğitim ve Oryantasyon Metod Yöneticisi Semih TAŞDEMİR, Başkent EDAŞ Teknik Gelişim Müdürü Fırat Mert YILDIZ, Sakarya EDAŞ Şebeke Yönetim Müdürü İbrahim BAKKALOĞLU ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü temsilcisi Erdoğan ÖZDEMİR'in katılımıyla fikir alışverişi yapıldı.

 

"Elektrik Dağıtım Sektöründe Mesleki Eğitim ve Öğretim Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezinin" kurulması ile eğitim kalitesini iyileştirerek insan sermayesinde yatırım yapılması, ilgili aktörler arasındaki iş birliğinin ve iletişimin güçlendirilmesi, geleceğin elektrik dağıtım sektörü çalışanlarının geliştirilmesi amaçlanmakta, proje kapsamında kurulacak Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezi ile kurumsallaşma hedeflenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.