Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

“Eğitimden Üretime Sektörle İşbirliğine” Temalı II. Eğitim Kongresi Özet Raporu Yayımlandı

“Eğitimden Üretime Sektörle İşbirliğine” Temalı II. Eğitim Kongresi Özet Raporu Yayımlandı

24-25 Ekim 2016 tarihinde Antalya’da düzenlenen “Eğitimden Üretime Sektörle İşbirliğine” temalı II. Eğitim Kongresinin Özet Raporu yayımlanmıştır. Kongreye ilgili kamu kurumları, üniversiteler, TBMM parlamenterleri, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı mensupları, belediyeler, sendikalar, meslek odaları, birlikler, organize sanayi bölgeleri, uluslararası kurumlar, belgelendirme kuruluşları, vakıflar, dernekler, sektör temsilcileri, basın-yayın temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenci ve veliler olmak üzere yaklaşık 1.300 mesleki ve teknik eğitim paydaşı katılım sağlamıştır. Kongrede alanlarında duayen 90 panelist 16 oturumda sunumlarını gerçekleştirmiş ve sunumların ardından panelistlere yöneltilen sorular sonucunda üreten bir mesleki eğitimde sektör işbirliğine dair birçok fikir ve öneri ortaya çıkmıştır.

Özet raporda, Kongrede ortaya konulan fikirler, sorun alanları ve çözümler derlenmiştir. Özet rapor çıktılarının mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi çalışmalarına yansıtılması amacıyla Genel Müdürlük bünyesinde bir çalışma komisyonu oluşturulmuş ve çıktıların eylem planına dönüştürülmesi çalışmalarına başlanmıştır. Ayrıca II. Eğitim Kongresi Bildiri Kitabı hazırlık aşamasında olup en kısa süre zarfında yayımlanacaktır. 

Özet rapora Dokümanlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.