Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Eğitimden Üretime Mesleki Ve Teknik Okullar Sergisi Açıldı

    Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Ankara Milletvekilimiz Sayın Fatih ŞAHİN, Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN, Müsteşar Yardımcımız Sayın Ömer AÇIKGÖZ, Müsteşar Yardımcımız Sayın Muhterem KURT, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Osman YILDIRIM, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil GÜNGÖR, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram ÇETİN, Temel Eğitim Genel Müdür Vekili Tuncay MORKAÇ, İl Milli Eğitim Müdürleri, Daire Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencilerimizin katılımıyla Ankara Çankaya Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, 26 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:00 de Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi açılmıştır.
Eğitimden Üretime Mesleki Ve Teknik Okullar Sergisi Açıldı

Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi; Milli Eğitim Bakanlığına 634 okuldan gelen 1603 iş/ürüne ait bilgi formları; iş/ürün seçme komisyonu tarafından özgünlük, yenilikçilik, tasarım, performans, maliyet, sergilenebilme, ticarileştirilebilme, yaygınlaştırılabilme, uygulanabilirlik, güncellik ve taşınabilirlik kriterleri dikkate alınarak incelenmiştir. İnceleme neticesinde iş/ürün seçme komisyonu tarafından planlanan sergide yer almak üzere 25 ilden 57 iş/ürün seçilmiştir. 

Bakanımız Sayın Nabi AVCI, açılıştan sonra sergiye katılan standların tamamını ziyaret ederek, ürünler hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi almıştır. 2 gün sürecek olan sergi, Ankara genelindeki mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının ziyaretlerine açık olacaktır.  

Mesleki ve teknik eğitim ile ilgili farkındalık oluşturmak, okullarımızı tanıtmak, mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yapmak, iyi örnekleri yaygınlaştırmak ve okul ve kurumlarımızda üretilen ürün/işleri kamuoyu ile paylaşmak amacını taşımaktadır.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.