Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

“Eğitimden Üretime Kalite” Faaliyetleri Kapsamında Eğitimler Devam Ediyor

“Eğitimden Üretime Kalite” Faaliyetleri Kapsamında Eğitimler Devam Ediyor

Eğitimden Üretime Kalite”  ilkesiyle yola çıkılarak mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin geliştirilmesi amacıyla Müsteşarlık Makam Onayı ile tüm mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında yürütülmeye başlanan Öz Değerlendirme uygulamasının Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite Tetkikçisi Yetiştirme Kursunun ikincisi düzenleniyor.

 İlki 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ankara/Çankaya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan “Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite Tetkikçisi Yetiştirme Kursu”nun ikincisi 17-21 Temmuz tarihleri arasında Ankara/Çankaya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY’ın açılışını yaptığı kursa Kalite Geliştirme Daire Başkanı Halil İbrahim KAHRAMAN’ın ve eğitim alacak kursiyerlerin katılımıyla açılış töreni gerçekleştirildi.

 

Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY; mesleki ve teknik eğitim ile çıraklık eğitimi hakkında ilgili kanunlarda yapılan değişiklikler, çıraklık eğitiminin zorunlu eğitim kapsamına alınması, işletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilere işletmelerin ödediği ücrete devlet katkısı sağlanması, Anadolu Teknik Lisesi programında öğrenim gören öğrencilere stajda ücret ödenmesi ve stajın sınavla değerlendirilmesi, öğrencilerin okulda iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanması, meslek yüksekokullarına sınavsız geçişin kaldırılarak ilave puan uygulamasına geçilmesi, tamamlayıcı eğitim imkânı getirilmesi, ihtisaslaşmış meslek liseleri açılması konularına değindi. Mesleki ve teknik eğitimde kalitenin artırılmasına yönelik çalışmaların önemini vurgulayan Osman Nuri GÜLAY, bu eğitimi alacak olan tetkikçilerle başarıya ulaşmanın daha kolay olacağını, bu bağlamda kalite tetkikçilerine  düşen görev ve sorumlulukları hatırlatarak yapacakları çalışmalarında Bakanlık olarak her zaman destek olacaklarını belirtti.


Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.