Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Eğitim Yönetimi ve Motivasyon Semineri

Genel Müdürlüğümüzce Antalya’da “Eğitim Yönetimi ve Motivasyon Semineri” düzenlendi.
Eğitim Yönetimi ve Motivasyon Semineri

Doğu ve Güney Doğu illerimizde Mesleki ve Teknik Eğitim okullarında görev yapan okul yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen seminerin açılışına Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY, Kalite Geliştirme Daire Başkanı Sayın Mehmet Salih CANBAL, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel ARSLAN katıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY konuşmasında okulların yeni eğitim – öğretim yılına hazırlanması ve yapılacak iş ve işlemler ile ilgili bilgi verdi.

Okul müdürlerine ayrıca, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından “Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme ve Öğretmenlerin Alan Değişikliği ile İlgili İş ve İşlemler Hakkında Bilgilendirme”, Rehberlik ve Denetim Başkanlığınca “Eğitim Personeline Yönelik Şiddet Konusunda Farkındalık Yaratmak”, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Okul/Kurumların Donatım İhtiyaçlarının Karşılanmasına İlişkin İşlemler” ve “Çatışma ve Stres Yönetimi”, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce “Eğitim Kurumlarında Yöneticilerin Öğretmenleri Motive Etme Yolları” ve “Bireyin Kendisini Motive Etmesi” konularında eğitim verilmiştir. Genel Müdürlüğümüz çalışma kapsamına giren Protokoller ve Projeler, Program ve Öğretim Materyalleri, Bütçe ve Strateji Belgesi, Hukuk, Mevzuat ve Etik Davranış İlkeleri, Mezunların İzlenmesi (E-Mezun ) Projesi, Okul/Alan/Dal Açma-Kapama ve Pansiyon Kapasiteleri, Öğrenci İşleri Faaliyet Alanına Giren Konular ve Kalite Güvencesi oluşturulmasına yönelik bilgilendirme yapılmıştır.

02-09-201602-09-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.