Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

EĞİTİM VE İSTİHDAMDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

EĞİTİM VE İSTİHDAMDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Avrupa Birliği desteği ile yürütülen "Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi" (SEUP) kapsamında gerçekleştirilen "İş Gücü Piyasası Destekleme Programı" ile 2018-2019 öğretim yılından itibaren SEUP kapsamındaki pilot okullardan mezun olan öğrencilerin 21 meslek alanında iş piyasasına yerleştirilmesine başlandı.

SEUP ile yetişen mezunlar, iş yaşamına ve geleceklerine ilk imzalarını SEUP'un uygulandığı pilot illerden biri olan Hatay'da attı. 26 Nisan 2022'de Hatay'da düzenlenen "İş Gücü Piyasası Destekleme Programı İmza Töreni'nde, Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan ŞENER ile işverenler arasında imzalanan protokolden sonra istihdamda yeni bir dönemin kapısı aralandı.  

"İş Gücü Piyasası Destekleme Programı" ile 1500 mesleki ve teknik Anadolu lisesi mezunu ilk defa işe yerleştirilecek olup bir sene boyunca, işveren maliyeti de dâhil olmak üzere tüm asgari ücret masrafları SEUP tarafından karşılanarak mezunların iş piyasasına katılımı sağlanacaktır.

27-04-202227-04-202227-04-202227-04-2022


Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.