Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET GÜNÜNDE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI ÖN PLANA ÇIKIYOR

DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET GÜNÜNDE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI ÖN PLANA ÇIKIYOR

Dünya çapında fikri mülkiyet haklarının önemini vurgulamak ve farkındalığı artırmak için her yıl 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü olarak kutlanıyor. Dünya Fikri Mülkiyet Günü kapsamında mesleki ve teknik eğitim kurumları, yenilikçi fikirlerin korunması için önemli bir role sahip olmuştur.

Son yıllarda, fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda eğitimler verilmesi ve mesleki ve teknik eğitim öğrencilerinin fikri mülkiyet hakları konusunda daha fazla bilinçlendirilmesi buluşların ve yenilikçi fikirlerin hayata geçmesi sağlamıştır.

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin fikirlerini korumalarını ve ticarileştirmelerini sağlamak için gereken başvuru ve tescil sayısında önemli bir artış sağlanarak mesleki ve teknik okulları tarafından yapılan başvuru sayısı 20 bin 347'ye tescil sayısı ise 2 bin 438'e ulaşmıştır.

Sağlanan bu başarıdan dolayı olarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak Dünya Fikri Mülkiyet Günü'nde mesleki ve teknik eğitim kurumlarına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür edilmiştir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.