Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Denizli’de 60 İş Adamı ile İş birliği Protokolü imzalandı

Denizli’de  60 İş Adamı ile  İş birliği Protokolü imzalandı

Mesleki Eğitim Hayatın Ta Kendisi” sloganı ile yola çıkan Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Okul-Sektör İşbirliği Protokolleri İmza Töreni” 25 Ocak 2018 tarihinde yapıldı.

25 Ocak 2018 tarihinde Denizli’de gerçekleştirilen “Okul-Sektör İşbirliği Protokolleri İmza Töreni “ kapsamında mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları ile işletmeler arasında 60 protokol imzalandı. İmza törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Dr.Recep Altın ve Süleyman Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefendlili, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Cavit Baydemir, birlik ve dernek başkanları, iş adamları, ilçe milli eğitim müdürleri ve mesleki eğitim okul müdürleri katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2018 yılının mesleki eğitim yılı olacağını belirterek "Meslek Liseleri mezunlarının istihdamı, staj ve beceri eğitimi, öğretmen eğitimi, atölyelerin güçlendirilmesi, iş birliği anlamında çalışmaları içeren bir protokol. Bu iş birliği artarak devam edecektir. 60 adet protokol ile okullarımızın neferi, hamisi gibi her gün gelin, her hafta gelin. En az bizim gibi okullarımızın atölyelerinde, iş birliği protokolleri yapalım, bu çocuklarımızın geleceğine ışık tutalım. İşte bu nedenle mesleki eğitim diyoruz. 2018 yılı mesleki eğitimin gelişim ve değişim yılı olarak ilan ediyoruz" dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın konuşmasında “Mesleki eğitim diğer okul türlerine göre pahalı bir eğitimdir. Mesleki eğitimin geliştirilmesi özel sektörle birlikte olmalıdır. Okullarımıza birlikte sahip çıkılması, sık sık okullarımızın ziyaret edilmesi, okullardaki alan dalların ihtiyacınıza göre belirlenmesi, mezunların istihdamını yine birlikte çalışarak yapılması önemlidir. Bizlerde Bakanlık olarak mesleki eğitimi öncelikli hale getirmeye çalışıyoruz. Son iki yılda hükümetimizce mesleki eğitimin mevzuat yönünü hemen hemen tamamlanmıştır. Çıraklık eğitimin zorunlu eğitim kapsamına alınması, organize sanayi bölgesi devlet teşvikleri, staj ve beceri eğitiminde sektör devlet teşviki, okul yönetim kurullarının oluşturulması ve tematik okullar bunların örnekleri arasındadır. Bugün burada mesleki eğitimde en güzel örneklerden birine imza atacağız. Okullarımıza sahip çıkma birlikte paylaşma ve öğrencilerimizin staj ve beceri eğitimine alınması, atölye ve laboratuvarların yapımı ve donatımı konularında protokoller imzalayacağız. Bu tarz iş birliklerinin ülke geneline yayılmasını temenni ediyoruz. Sayın Milli Eğitim Müdürümüze ve ekibine bu önemli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın konuşmasının ardından 60 farklı işletme ve kurumlarla işbirliği protokolleri imzalandı.

26-01-201826-01-201826-01-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.