Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Denizcilik Alanı Toplantısı Yapıldı

Denizcilik Alanı Toplantısı Yapıldı

Denizcilik alanı toplantısı Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğünde yapıldı. Toplantıya Genel Müdürümüz Prof.Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU, Denizcilik Genel Müdürü Ünal BAYLAN, Genel Müdür Yardımcısı Burak AYKAN, Egitim ve belgelendirme dairesi Başkanı Hayri HASANDAYIOĞLU, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL ile Kalite Geliştirme Daire Başkanı İsmail GÜLER katıldı.

Denizcilik alanı eğitimi disiplin gerektiren, Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün (IMO) belirlediği uluslararası standartları olan ve bunlara uyulmasının zorunlu olduğu bir eğitim olduğu belirtildi.


Bu standartları sağlamak ve denizcilik eğitiminde kaliteyi yakalamak adına iki bakanlık arasında işbirliği yapılması kararlaştırıldı.
Ülkemizde ve dünyada hızla gelişen  denizcilik eğitiminin önemi artacağı dile getirildi. Eğitimde yeni eğilimler ve uygulamalar ile dünya pazarında Türkiye liderliğe oynayacak ve meslekî eğitimin kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak geliştirilecek stratejiler ve politikalar sayesinde Türkiye denizci eğitiminde dünyada öne çıkaracak çalışmaların yapılması için görüşmeler gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.