Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Değişen Tasarımı ile Yeni e-Mezun Web Portalı (http://emezun.meb.gov.tr) Yayında

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarını İzleme (E-Mezun) Web Portalı (http://emezun.meb.gov.tr) güncellenen yeni ara yüzü ve içeriği ile 15 Aralık 2015 itibariyle hizmete girmiştir. Tüm okullarımızın web portalını ziyaret ederek incelemeleri ve ilgili yönerge, genelge ve yazılar doğrultusunda anket girişlerini yapmaları/yaptırmaları önemle duyurulur. Konuya ilişkin dokümanlar için tıklayınız.

   İlgili Linkler:

    e-Mezun Valilik Yazısı

    2007/88 Sayılı Genelge

    İlgili Yönerge


 

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında verilen eğitimin öğrencilere kazandırdığı mesleki yeterlikleri, bu yeterliklerin iş hayatının taleplerine uygunluğunu, işletmelerin mesleki ve teknik eğitim veren okullardan beklentilerini, öğrencilerin istihdama katılımını ve yükseköğretime devam etme durumu tespit etmek amacıyla e-mezun web portalı (http://emezun.meb.gov.tr) üzerinden mezunları izleme çalışması yapılmaktadır.

Söz konusu çalışma kapsamında, mezun öğrencilerimizin ve işverenlerimizin e-mezun web sitesine kayıt olarak doldurdukları anketlerden elde edilen verilerle her yıl, politika belirleyici ve karar vericilerin yararlanmaları amacıyla e-mezun araştırma raporları hazırlanmaktadır.

  Tüm kullanıcılar tarafından (mezun, işveren, okul vs.) en iyi şekilde görüntülenecek ve kullanılacak şekilde tasarlanan   yeni e-Mezun web portalı ile ilgili görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.